Nízké sebevědomí? 3 věci, které Vám ho vrátí

Čeká Vás po mateřské návrat do práce a už jen při představě pohovorů Vás polévá studený pot? Chcete změnit práci, ale nevěříte si a váháte? Nízké sebevědomí je často jedním z hlavních důvodů neúspěchu u pohovoru. Víte jak s ním zatočit a cítit se lépe? Přečtěte si 3 TIPY, které Vám pomohou zlepšit stav Vašeho mínění o sobě sama a Vaše vystupování.

1. POCHVALTE SE

Chválíte děti za každý malý pokrok, když se jim něco povede a udělají něco správně. Chválíte ale také sebe? Pokud ne, začněte! Třeba i za naprosté maličkosti. Je důležité si uvědomit, že ačkoliv spoustu věcí vy vnímáte (často i vaše okolí) jako samozřejmost, není tomu tak. Pracujte vědomě se svými znalostmi a dovednostmi a chvalte se.

2. HLAVNĚ POZITIVNĚ

„To nedám“, „Nic vlastně neumím“, „Nevěřím si“, „Nejsem dost dobrý/á“, „To nevyjde„………a spooooustu dalších podobných výroků si zakažte! Všechny mají společné dvě věci – jsou negativní a v ničem Vám nepomůžou!

Myslete pozitivně, když se do něčeho pustíte, nepřipouštějte si neúspěch. Když ráno vstanete, než odejdete z domu, narovnejte se a usmějte se. Buďte pozitivní a pozitivní věci se také začnou dít. Funguje to 🙂

3. MÁTE CO NABÍDNOUT

Většina lidí, kteří bojují s nedostatkem zdravého sebevědomí bojují s myšlenkou, že „vlastně nejsou nic extra“. Je důležité si uvědomit, že každý má co nabídnout a i Vy máte přidanou hodnotu, kterou nabízíte firmě. Na pohovor nechodíte jako na popravu nebo křížový výslech. Na pohovor choďte jako partneři, kteří dobře znají své kvality, svou cenu a nabízí spolupráci.


Pokud i po přečtení tohoto článku máte pocit, že potřebujete „něco víc“, protože „nejste nic extra“, tak se mi ozvěte. Něco s tím uděláme!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů