Jak jsem plánovala zbohatnout :-)

Každý během své kariéry zatouží po tom vsadit si v loterii, vyhrát a nemuset už nikdy pracovat. Ani mě se to nevyhlo a řekla jsem si, že musím podpořit své podnikání a skončit s otroctvím 🙂

Mimo jiné jsem milovník koní a každý rok si nenechám ujít koňařský svátek na konci jezdecké sezony – Velkou Pardubickou. Ať už osobně, nebo vzdáleně od televize.

VP

Letošní ročník samozřejmě nebyl výjimkou a vzhledem k nevyzpytatelnosti počasí a relativní zimě jsem se rozhodla neriskovat nachlazení (stačí, že v kancelářích u nás je infekční každý druhý:-)) a sledovala dostihy v televizi.

K dostihům také patří sázení. Já, unavená z denního dojíždění za prací jsem se rozhodla (jako každý rok) zkusit štěstí. Plánovala jsem zbohatnout a ideálně hned v pondělí podat výpověď, jelikož už nebudu muset pracovat (haha). Zní to hezky, že?

Kvalifikace a celoroční kondici jednotlivých koní moc detailně nesleduju. Po očku zaregistruju kdo a kolik koní se kvalifikovalo, ale nijak do hloubky to nestuduju. Ať už přímo na závodišti nebo před televizí, těsně před závodem si vytipuji 1-3 koně, na které vsadím. Na závodišti je to trochu snazší, člověk koně vidí naživo v paddocku, slyší komentáře lidí a tak nějak cítí atmosféru. Na druhou stranu se může lehce nechat unést emocemi.

Tentokrát jsem si pečlivě prošla medailonky všech koní a rozhodla se vsadit na dva koně, kteří byli Favority. Loňský vítěz Nikas (po vítězství byl bohužel diskvalifikovaný) a Charme Look, který měl zajímavý příběh a zkušeného žokeje. Rozhodla jsem se, letošní pardubickou zbohatnu!!!

Na oba koně jsem vsadila online na umístění (1.-3. místo). Dostih začal. Ve startovním poli bylo 15 koní, což nebylo ani moc ani málo. Jeden z favoritů odmítl odstartovat….naštěstí ne ten můj. Po úspěšném překonání prvních překážek přišel na řadu obávaný Taxis, který všichni respektují. Jeden z koní upadl a všichni běželi dál..ale o pár metrů dál vidím, že další žokej upadl a jeho kůň závodí bez něj….Nikas. Kůň na kterého jsem vsadila…a další favorit.

No nic…soustředím se na zbytek dostihu a hypnotizuju číslo 11.

Po 6 900 metrech a 30 překážkách dobíhá do cíle vítěz o několik koňských délek. Je to Charme Look a já jásám. I s neúspěchem Nikase, který závod nedokončil jsem stále v pěkném plusu. Jen je to spíš na lepších pár obědů než na výpověď. Asi jsem měla vsadit víc 🙂

Řekla bych, že obecně nejsem moc hazardér a před závodem vidím jen sumu, o kterou potenciálně můžu přijít. Samozřejmě po závodě naopak vidím sumu, kterou JSEM MOHLA VYHRÁT! 🙂

Poučení do života? Nebát se občas trochu zariskovat…nejen v dostizích, ale i v životě. Život je totiž také loterie.

A co Vy? Vsadíte si někdy? Sázíte na dostizích?

Komentáře